HaberlerGündemİdlibliler için 20 briket ev bağışında bulundular

İdlibliler için 20 briket ev bağışında bulundular

Batman İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'de savaş mağduru aileler için inşa ettiği İyilik Konutları'na 20 briket ev bağışında bulundu.

İdlibliler için 20 briket ev bağışında bulundular

Batman İl Müftülüğü personelleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi işbirliğiyle başlatılan kampanyada toplanan yardımlarla, Suriye’nin İdlib kentinde ihtiyaç sahipleri için 20 ev inşa edilecek.

"Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla inşa edilen İyilik Konutları'na, il ve ilçe müftülükleri ve personelleri de destek oluyor.

Batman  İl ve İlçe Müftülükleri, din görevlileri ve hayırseverler kampanya kapsamında 20 konut bedelini Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesine bağışladı.

Batman İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şube Başkanı Turgut Erhan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin uzun yıllardır yaşanan iç savaş nedeniyle Suriye’deki mazlumlara destek verdiğini söyledi.

Bombalardan kaçan insanların İdlib’de yaşamaya başladığını ve burada da çeşitli saldırılara maruz kaldığını anlatan Erhan, Türkiye Diyanet Vakfının kentte çadırlarda kalanlara yönelik “İyilik Konutları” inşa ettiğini belirtti.

Erhan, bu kapsamda Batman İl ve ilçe Müftülükleri, din görevlileri ve  hayırseverlerin desteğiyle kampanya kapsamında 20 konut bedeli bağışlandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Personellerimiz başta olmak üzere hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle Batman'da 113 bin 311 TL bağışlanmış oldu. Bu parayı Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine göndereceğiz ve idlib'te bu paranın tekabül ettiği evler yapılacak. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizi sıcak bir yuva ile buluşturan Müftülük personelimize, din görevlilerimize ve hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum."

Konuşmasının devamında Erhan, dünyadaki savaş, açlık ve salgınların bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER