HaberlerGündemİdlib'de zor şartlarda yaşayan siviller için başlatılan yardım kampanyası sona erdi

İdlib'de zor şartlarda yaşayan siviller için başlatılan yardım kampanyası sona erdi

Mardin’de, Suriye'nin İdlib kenti kırsalında kurulan çadır kentlerde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren sivillere destek için "Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar gönderildi.

İdlib'de zor şartlarda yaşayan siviller için başlatılan yardım kampanyası sona erdi

Mardin'de hizmet veren 54 dernek, vakıf, oda ve sendikanın oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu öncülüğünde "Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası sona erdi.

Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Kızılay Yardım Toplama Merkezine teslim edildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Mardin STK Platformu Başkanı Dr. Ahmet Ceylan, 10’uncu yılına giren Suriye dramı yürek sızlatan bir aşamaya geldiğini vurguladı.

Ceylan, “Bu aşamada özelikle yaşlılar, kadınlar ve çocuklar aç açıkta kırsal alanda yaşam mücadelesi vermektedirler. Hayatta kalma mücadelesi veren bu yaşlılara kadınlara ve çocuklara yardım etmek İslami ve insani bir borçtur. Mardinli hemşehrilerimiz bu borcu ödemek için gayret gösterdiler. İdlib Yardım Kampanyasına katkıda bulunan bütün Mardinli hemşehrilerimiz başta olmak üzere özellikle STK temsilcilerine teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

Yapılan duanın ardından toplanan yardımlar tıra yüklenerek Kızılay Yardım Toplama Merkezine teslim edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER