HaberlerGündemİcra takibatı nedeniyle Çandır sahasız kaldı

İcra takibatı nedeniyle Çandır sahasız kaldı

Yozgat'ın Çandır ilçesinde belediyeden emekli çalışanların, tazminatlarına karşılık açtıkları davayı kazanmaları sonucu ilçenin tek futbol sahasına icra takibi konulması nedeniyle Çandırspor, bu sezon maçlarını deplasmanda oynayacak.

İcra takibatı nedeniyle Çandır sahasız kaldı
Yozgat'ın Çandır ilçesinde belediyeden emekli çalışanların, tazminatlarına karşılık açtıkları davayı kazanmaları sonucu ilçenin tek futbol sahasına icra takibi konulması nedeniyle Çandırspor, bu sezon maçlarını deplasmanda oynayacak.

Çandır Belediyesi tarafından spor tesisleri yaptırılmak üzere tahsis edilen alana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 500 kişilik portatif tribün ve soyunma odaları yaptırıldı. Sahanın devir işlemleri yapılmadan belediyeden emekli olan çalışanlar tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle açtıkları davayı kazandı, başlatılan icra takibiyle belediye bünyesinde bulunan futbol sahasına el konuldu. Bu nedenle hiç bir tasarrufta bulunamayan sahanın zemini de yaptırılamadı.

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hakan Bektaş, Yozgat Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç, ASFK Temsilcisi İbrahim Zeki, Çandır ilçesindeki futbol sahasının mevcut zemini üzerinde futbol oynanıp onanmayacağını yerinde inceledi. Saha zemininde herhangi bir işlem yapılmadan futbol müsabakalarının oynanmasının mümkün olmadığına karar verildi. Bu nedenle bu sezon Yozgat Amatör Küme Süper Birinci Futbol Ligi'nde mücadele verecek olan Çandırspor'un, lig maçlarını Boğazlıyan ilçesi Uzunlu Beldesi futbol sahasında oynayacağı kaydedildi.

Bu arada, Çandır ilçesindeki futbol sahası sorununun giderilmesi noktasında çalışmalara başlandı. Belediye ve Kaymakamlık, mevcut saha üzerindeki haciz işleminin kaldırılması konusunda hak sahipleriyle görüşmeler yaparken, alternatif yeni bir alanın bulunup, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne tahsisle birlikte, saha yapılmak üzere devredileceği öğrenildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ise saha yapımı için yer tahsisinin yapılamaması nedeniyle yatırım programına Çandır Spor Tesisleri'nin dahil edilmediğini bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER