HaberlerGündemİçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple sıkı denetim yapacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen denetimlerini sürdürecek. Coronavirus tedbirlerinin yanı sıra genel güvenlik, asayiş, terör, trafik, düzensiz göç/göçmen kaçakçılığına yönelik alınan önlemler denetlenecek.

Bugün saat 18.00 ile 1 Ocak saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple yapılacak denetimlerde; 119 bin 744 emniyet, 86 bin 270 Jandarma ve 2 bin 125 sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 208 bin 139 kolluk personeli görev alacağı belirtildi.

Bu personellerden 14 bin 729’u trafik denetimlerinde görevli olacak. Ayrıca Yılbaşı Tedbirleri kapsamında, Emniyet ve Jandarma birimlerince ülke genelinde 8 bin 390 uygulama noktasında gerekli kontroller gerçekleştirilecek.

Havadan ve denizden de denetimler gerçekleşecek. Yılbaşı Tedbirleri kapsamında 113 uçar unsur (helikopter ve drone) ile havadan, 109 yüzer unsur ile de denizden denetim çalışmaları sürdürülecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER