HaberlerGündemİçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple sıkı denetim yapacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen denetimlerini sürdürecek. Coronavirus tedbirlerinin yanı sıra genel güvenlik, asayiş, terör, trafik, düzensiz göç/göçmen kaçakçılığına yönelik alınan önlemler denetlenecek.

Bugün saat 18.00 ile 1 Ocak saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple yapılacak denetimlerde; 119 bin 744 emniyet, 86 bin 270 Jandarma ve 2 bin 125 sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 208 bin 139 kolluk personeli görev alacağı belirtildi.

Bu personellerden 14 bin 729’u trafik denetimlerinde görevli olacak. Ayrıca Yılbaşı Tedbirleri kapsamında, Emniyet ve Jandarma birimlerince ülke genelinde 8 bin 390 uygulama noktasında gerekli kontroller gerçekleştirilecek.

Havadan ve denizden de denetimler gerçekleşecek. Yılbaşı Tedbirleri kapsamında 113 uçar unsur (helikopter ve drone) ile havadan, 109 yüzer unsur ile de denizden denetim çalışmaları sürdürülecek.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısıMeteorolojiden sağanak ve kar uyarısı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildi
SIRADAKİ HABER