HaberlerGündemİçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple sıkı denetim yapacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığından yılbaşı denetimlerine ilişkin açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen denetimlerini sürdürecek. Coronavirus tedbirlerinin yanı sıra genel güvenlik, asayiş, terör, trafik, düzensiz göç/göçmen kaçakçılığına yönelik alınan önlemler denetlenecek.

Bugün saat 18.00 ile 1 Ocak saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple yapılacak denetimlerde; 119 bin 744 emniyet, 86 bin 270 Jandarma ve 2 bin 125 sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 208 bin 139 kolluk personeli görev alacağı belirtildi.

Bu personellerden 14 bin 729’u trafik denetimlerinde görevli olacak. Ayrıca Yılbaşı Tedbirleri kapsamında, Emniyet ve Jandarma birimlerince ülke genelinde 8 bin 390 uygulama noktasında gerekli kontroller gerçekleştirilecek.

Havadan ve denizden de denetimler gerçekleşecek. Yılbaşı Tedbirleri kapsamında 113 uçar unsur (helikopter ve drone) ile havadan, 109 yüzer unsur ile de denizden denetim çalışmaları sürdürülecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER