HaberlerGündemİçişleri Bakanlığından kontrollü normalleşme açıklaması

İçişleri Bakanlığından kontrollü normalleşme açıklaması

​İçişleri Bakanlığı, Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadelede kontrollü normalleşme süreci ile ilgili hatırlatmada bulundu.

İçişleri Bakanlığından kontrollü normalleşme açıklaması

Bakanlık, salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlendiğini, kontrollü normalleşme sürecinde iller "düşük", "orta", "yüksek" ve "çok yüksek" olmak üzere 4 ayrı risk grubuna ayrıldığını hatırlattı.

Bu kapsamda hafta içi 21.00-05.00 saatlerinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ülke genelinde aynen devam ederken, hafta sonları da düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içi olduğu gibi 21.00-05.00 saatlerinde devam ettiği kaydedildi.

Kırmızı ve turuncu grubundaki illerde cuma günü 21.00'de başlayıp pazar gününü kapsayacak ve pazartesi 05.00'te sona erecek şekilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hatırlatıldı.

kısıtlama uygulanan illerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçiler hizmet vermeye devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER