HaberlerGündemİçişleri Bakanlığı: Terör propagandası yapan 39 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı: Terör propagandası yapan 39 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı, son bir haftada sosyal medyada "terör" örgütü propagandası yapan bin 264 hesap hakkında çalışma yapıldığını bunlardan 38 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı: Terör propagandası yapan 39 kişi gözaltına alındı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları tarafından internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü hatırlatıldı.  

Çeşitli illegal örgüt ve gruplara müzahir sosyal medya hesaplarının yakından takip edildiği belirtilen açıklamada, 1-7 Şubat tarihleri arasında, FETÖ/PDY, PKK/KCK, aşırı sol "terör" örgütü  ve DAİŞ güdümünde faaliyet yürüten toplam bin 264 hesap hakkında çalışma yapıldığı ifade edildi.

Şu ana kadar tespit edilen 575 sosyal medya hesabı kullanıcısı hakkında işlem başlatıldığı ifade edilen açıklamada, 39 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER