HaberlerGündemİçişleri Bakanlığı Eren operasyonları ile ilgili son verileri paylaştı

İçişleri Bakanlığı Eren operasyonları ile ilgili son verileri paylaştı

10 ayrı bölgede yürütülen ve "Eren" adı verilen operasyonlarda PKK'nin kış üslenmesine mani olunduğu, örgütün lojistik yapılanmasına darbe vurulduğu açıklandı.

İçişleri Bakanlığı Eren operasyonları ile ilgili son verileri paylaştı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Jandarma Özel Harekât, Jandarma Komando, Polis Özel Harekât ve güvenlik korucularından oluşan timlerin görev aldığı Eren operasyonlarında, örgütün kış üslenmesine ağır darbe vurulduğu belirtildi.

Açıklamada "285 mağara, sığınak ve deponun imha edildiği operasyonlarda; 1 lav silahı, 4 makinalı, 4 keskin nişancı, 22 piyade tüfeği, 5 tabanca, 9 av tüfeği, 36 el bombası, 27 el yapımı patlayıcı, 201 kilo patlayıcı madde, 10 bin 250 adet çeşitli çap ve türde silahlara ait mühimmat, çok sayıda örgütsel doküman, tıbbi ve yaşamsal gıda malzemesi ile 439 kilo esrar maddesi ele geçirildi." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Tendürek, Lice, Ağrı Dağı, Karlıova-Varto, Bagok, Mergelo, Mercan-Munzur, Amanoslar, Kazan Vadisi ve Gabar bölgeleri olmak üzere 10 ayrı bölgede Eren operasyonlarının devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER