HaberlerGündemİçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı açıklamada teslim olan 3 PKK mensubuyla birlikte 2021 yılında ikna yoluyla teslim olan PKK'li sayısının 39'a çıktığı belirtti.

İçişleri Bakanlığı 3 PKK mensubunun daha teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Bakanlığımız koordinesinde jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK Terör Örgütü'nden kaçan 3 terör örgütü mensubu daha, bugün ülkemize giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 1991 ve 2020 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttükleri tespit edildi. İkna çalışmaları sonucu 2021 yılında, teslim olan örgüt mensubu sayısı 39'a yükselmiş oldu.               " denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER