HaberlerGündemİçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

İçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan'ın düzensiz göçmenleri ölüme terk ettiği anların görüntülerini paylaşarak Avrupa Parlamentosu ve AB Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansına (Frontex) tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Yunanistan, masum insanları ölüme itiyor, Avrupa seyrediyor." ifadelerine yer verdi.

Soylu, paylaşımında "Her gün devam eden bu insanlık dışı davranışa ses çıkarmayan" Avrupa Parlamentosu, AB Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı ile Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis'i de kınadığını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER