HaberlerGündemİçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

İçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan'ın düzensiz göçmenleri ölüme terk ettiği anların görüntülerini paylaşarak Avrupa Parlamentosu ve AB Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansına (Frontex) tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Frontex'e tepki

Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Yunanistan, masum insanları ölüme itiyor, Avrupa seyrediyor." ifadelerine yer verdi.

Soylu, paylaşımında "Her gün devam eden bu insanlık dışı davranışa ses çıkarmayan" Avrupa Parlamentosu, AB Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı ile Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis'i de kınadığını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyorDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER