HaberlerGündemİbrahim Kalın'dan CHP'li Sağlar'a tepki: Kıyafet üzerinden yapılan ayrımcılık barbarlıktır

İbrahim Kalın'dan CHP'li Sağlar'a tepki: Kıyafet üzerinden yapılan ayrımcılık barbarlıktır

CHP'li Fikri Sağlar'ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırısına tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Kadınların temel bir insan hakkını köhne irtica söylemleriyle baskılamaya çalışmak gericiliktir, ayrımcılıktır, ırkçılıktır." dedi.

İbrahim Kalın'dan CHP'li Sağlar'a tepki: Kıyafet üzerinden yapılan ayrımcılık barbarlıktır

CHP'li Sağlar'ın, "Yargılandığım zaman, türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var." sözlerine Twitter'dan tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şu ifadelere yer verdi:

Başörtüsü ve kılık kıyafet üzerinden yapılan her tür ayrımcılık, barbar ve müptedi bir zihniyetin tezahürüdür. Kadınların temel bir insan hakkını köhne irtica söylemleriyle baskılamaya çalışmak gericiliktir, ayrımcılıktır, ırkçılıktır. Türkiye bu zihniyete geçit vermeyecektir.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER