HaberlerGündem​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak

​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak

​İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metrobüs sefer sayılarında ve otobüslerin tabelalarında yeni düzenlemeye gidileceğini açıkladı.

​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak

İBB'den yapılan açıklamada, İstanbul’da ulaşımın ana aksı haline gelen 44 istasyonlu Metrobüs hattının seferlerinde ve otobüslerin tabelalarında güncelleme yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan yeni sefer planlaması sayesinde günlük kat edilen mesafe 18 bin kilometre artırıldı. Aktarma noktalarında hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek ve işleyişi hızlandırmak için tabelalarda da güncelleme yapılması kararı alındı." denildi.

Metrobüs hattını kullanan yolcuların en çok tercih ettiği 34AS ve 34BZ kodlarının artık tarihe karışacağı ifade edilen açıklamada, tabelalarda 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine Metrobüs aracı hangi istasyona karar gidecekse o istasyonun adının yazılacağı kaydedildi.

Buna göre Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Bayrampaşa, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme yazıları, metrobüs otobüslerinin tabelalarında yerini alacak. Uygulama, 26 Ocak Salı günü başlayacak.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyorAdıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyorİzmir'de yaşanan başörtüsü düşmanlığına TESSEP'ten kınamaİzmir'de yaşanan başörtüsü düşmanlığına TESSEP'ten kınamaMeteoroloji'den Bitlis Van ve Muş için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den Bitlis Van ve Muş için kar yağışı uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklamaİletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklamaMSB: SİHA'dan en uzum menzilli atış yapıldıMSB: SİHA'dan en uzum menzilli atış yapıldı
SIRADAKİ HABER