HaberlerGündemHuzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandı

Huzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandı

Covid-19 salgını döneminde yaşlılara motivasyon sağlamak için huzurevlerine yönelik manevi destek programı hazırlandı.

Huzurevi sakinlerine yönelik manevi destek programı hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Covid-19 salgını döneminde, yaşlılara motivasyon sağlamak için yeni adımlar atıyor.

Kuruluşlarda bakım altında bulunan yaşlıların psikolojilerinin güçlendirilmesi, süreçten en az düzeyde etkilenmelerini sağlayarak iyilik halinin sürdürülebilmesi amacıyla dini ve manevi rehberlik programları hazırlanıyor. Programlar bugün başlayacak, her ay birer oturum düzenlenecek.

Programlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek.

Her program Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünden bir yetkilinin açılış konuşmasıyla başlayacak. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edecek programın en büyük bölümünü öğretici konulardan oluşan sohbet oluşturacak. Sohbetin ardından tasavvuf musikisi dinletisi gerçekleştirilecek. 45 dakikalık program dua ile sona erecek. 

İlk programın sohbet konusu “İnsanın Yaradılış Gayesi ve Kulluk Bilinci” olacak. Şubat ayında “Regaib Kandili ve Allah’a ve Resulüne Gönülden Bağlanmak” konusu işlenirken mart ayında “Berat Kandili ve Hazreti Peygamber” konusu ele alınacak. Nisan ayında “Ramazan ve Zikir” konulu sohbet gerçekleştirilirken mayıs ayında “Kadir Gecesi ve Kur’an-ı Kerim Okuma/Dinlemenin Faziletleri” konulu sohbet planlandı. Haziran ayında ise “İslam'da Ahlakın Anlamı ve Güzel Ahlak” konulu sohbet yapılacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER