HaberlerGündemHollanda'ya uçuş kısıtlaması kaldırıldı

Hollanda'ya uçuş kısıtlaması kaldırıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Covid-19'un bazı Avrupa ülkelerinde mutasyon sonucu daha hızlı yayıldığının tespit edilmesi üzerine, uçuşların durdurulduğu ülkelerden Hollanda'yı çıkardı.

Hollanda'ya uçuş kısıtlaması kaldırıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, virüsün mutasyona uğrayarak daha hızlı yayıldığı haberleri üzerine, İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika uçuşlarını ikinci bir karara kadar durdurmuştu.

Yeni alınan karar sonrası, Türkiye ile Hollanda arasında uçuşlar bugün yeniden başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından, konuya dair NOTAM paylaşıldı.

Bu NOTAM'da, İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika arasında yapılan uçuşların kısıtlanmalar yer alırken, uçuş yasağı getirilen ülkelerden Hollanda'nın listeden çıkarıldığı görüldü.

NOTAM nedir?

NOTAM (Notice to airmen), havacıları uçuş ve yer emniyetini etkileyebilecek bazı önemli durumlardan haberdar etmek için yayımlanan bildiri. İlgili havacılık otoriteleri ve hava meydanları tarafından yayımlanır.

NOTAM, uçuş harekâtı ile ilgili görevlilere herhangi bir çalışma, hizmet, yöntem ya da tehlikenin varlığı ile her türlü değişikliklere ait bilgileri zamanında duyurmak için yapılan ikazdır.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER