HaberlerGündemHızlı trene entegre İETT hatları

Hızlı trene entegre İETT hatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren'e (YHT) entegre olacak İETT hatlarını belirledi.

Hızlı trene entegre İETT hatları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren'e (YHT) entegre olacak İETT hatlarını belirledi.

Yarın Pendik'te Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılacak YHT hattıyla Ankara-İstanbul arası 3,5 saate inecek. İETT, Pendik YHT istasyonuna kolay ulaşım için Anadolu ve Avrupa yakasından toplam 9 hattı bu istasyona entegre etti. Yeni düzenlemelerle birlikte YHT istasyonu’na; metro, metrobüs, Marmaray ve deniz yoluyla ulaşım imkanı sağlandı. İstasyona yeni İETT durakları da yapıldı.

Yeni kurulan KM20 numaralı hat ile hızlı tren istasyonundan Sabiha Gökçen Havaalanı ve Kartal metro bağlantısı sağlandı. Mevcut bulunan 16 numaralı (Pendik – Kadıköy), 16D numaralı (Pendik – Kadıköy), 17 numaralı (Pendik – Kadıköy) ve 222 numaralı (Pendik – Kadıköy) hatları ile Kartal, Maltepe, Kadıköy ilçeleri ve Kadıköy Vapur İskelesi entegresi yapıldı.

132P numaralı (Veysel Karani – Sultanbeyli - Kartal) ve 132V numaralı (Basra Caddesi - Sultanbeyli - Kartal) hatları ile Sultanbeyli ilçesine bağlantı sağlanırken 16A numaralı (Pendik - Harem) hattı ile D–100 karayolu bağlantılı hatlarla Uzunçayır Metrobüs, Harem, Üsküdar Marmaray ve deniz ulaşımı entegresi oluşturuldu. 251 numaralı (Pendik- Şişli) hattı ile de Avrupa yakası bağlantısı sağlandı.

İLGİLİ HABERLER

Kar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendiKar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendiGaziantep’in deprem master planı hazırlandıGaziantep’in deprem master planı hazırlandıSuriyeli çocuklara kışlık yardımı yapıldıSuriyeli çocuklara kışlık yardımı yapıldıAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç dolandırıcılara karşı uyarıda bulunduAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç dolandırıcılara karşı uyarıda bulunduSiirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandıSiirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER