HaberlerGündemHisarcık"ta Okullarda Bakım Ve Onarım Çalışması

Hisarcık"ta Okullarda Bakım Ve Onarım Çalışması

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi merkez ve bağlı köylerdeki ilk ve ortaokullar ile Çok Programlı Lise'de bakım ve onarım çalışması yapılacağı bildirildi.

Hisarcık"ta Okullarda Bakım Ve Onarım Çalışması
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi merkez ve bağlı köylerdeki ilk ve ortaokullar ile Çok Programlı Lise'de bakım ve onarım çalışması yapılacağı bildirildi.

Öğretim kurumlarında fiziki şartların iyileştirilerek öğrencilerin daha sağlıklı ve temiz bir ortamda eğitim ve öğretim görebilmesi amacıyla ilk ve ortaokullar için 50 bin, Çok Programlı Lise için 50 bin ve anaokulu için 17 bin TL. Ödenek gönderildiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “ Bu amaç doğrultusunda Cumhuriyet ortaokulu ve Merkez Ana Okulunda bakım, onarım çalışmaları devam etmektedir. Diğer taraftan Hasanlar ortaokulunun keşif özeti tamamlanmış, Karbasan ilköğretim ve Merkez Atatürk ilkokulunun bakım ve onarımı için keşif özeti çıkarılma aşamasındadır. Ayrıca Çok Programlı Lisede güçlendirme çalışması için keşif özeti bekleniyor. Okulların bakım ve onarım çalışmalarında çatı aktarımı, çatı oluklarının değiştirilmesi, eskiyen kapı ve pencerelerin değiştirilmesi, boya, badana ve çevre düzenleme çalışmaları yapılacaktır. Ödenek yeterli gelmediği takdirde ek ödenek talep edilecektir. Tüm bu çalışmalar Haziran ayı sonunda tamamlanacak ve okullarımız 2013-2014 Eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirilecektir.” dediler.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakGaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulunduMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulundu
SIRADAKİ HABER