HaberlerGündemHisarcık"ta Lise Öğrencilerinin Necip Fazıl Kısakürek"i Anma Ve Şiir Dinletisi

Hisarcık"ta Lise Öğrencilerinin Necip Fazıl Kısakürek"i Anma Ve Şiir Dinletisi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri tarafından Necip Fazıl Kısakürek’i Anma ve Şiir Dinletisi sunuldu.

Hisarcık"ta Lise Öğrencilerinin Necip Fazıl Kısakürek"i Anma Ve Şiir Dinletisi
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri tarafından Necip Fazıl Kısakürek’i Anma ve Şiir Dinletisi sunuldu.

Hisarcık Meslek Yüksek Okulu amfisindeki etkinlikte konuşan Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Ali Özdemir, bu geceyi düzenleme amaçlarının ölümünün 30. Yılında Necip Fazıl Kısakürek’i anmak ve öğrencilere yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sunma imkânı vermek olduğunu belirtti. Özdemir, “Hisarcık Anadolu Öğretmen Lisesi olarak öğrencilerimize iyi bir eğitim vermenin yanında onları sosyal yönden de aktif bireyler olarak yetiştirmek için çeşitli etkinliklerde bulunuyoruz. Bunun için öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlarda kurslar ve ders dışı eğitim çalışmaları yapmaktayız” dedi.

Müdür Özdemir, gecede yıl boyu yapılan şiir çalışması ve gitar kursuna devam eden öğrencilerin çalışmalarını izleme fırsatı bulacaklarına vurgu yaparak, ”Ben bu çalışmada emeği geçen Edebiyat Öğretmenimiz M. Ali Anatoprak’a Müzik Öğretmenimiz Oğuzhan Kavukçu’ya ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Osman Kılıç’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca gece için bizlere maddi destek sağlayan esnaflarımıza, ses sitemini temin eden Hisarcık Belediye Başkanlığına ve salonu bizlere tahsis eden Hisarcık MYO Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Gecede öğrenciler Necip Fazıl Kısakürek, İbrahim Sadri, Nazım Hikmet, Mevlana, Sezai Karakoç, Abdürrahim Karakoç, Yılmaz Erdoğan, İkbal Gürpınar, Erdem Bayazıt, Ümit Yaşar Oğuzcan ve Atilla İlhan’a ait şiirleri slaytlar ve fon müzikleri eşliğinde okudu. Etkinlik, gitar kursuna devam eden öğrencilerin müzik dinletisi sunmasıyla sona erdi. Şiir dinletisi esnasında izleyenler duygulu anlar yaşadı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu
SIRADAKİ HABER