HaberlerGündemHırsızlık Zanlısı 9 Kişi Adliyeye Çıkarıldı

Hırsızlık Zanlısı 9 Kişi Adliyeye Çıkarıldı

Malatya’da, hırsızlık zanlısı 9 kişi adliyeye çıkarıldı.

Hırsızlık Zanlısı 9 Kişi Adliyeye Çıkarıldı
Malatya’da, hırsızlık zanlısı 9 kişi adliyeye çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, il genelinde 14 farklı hırsızlık olayını gerçekleştirdiği iddia edilen suç örgütüne yönelik, eş zamanlı olarak sekiz farklı adrese operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri ileri sürülen 9 şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheli şahısların adreslerinde yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör, 6 adet fişek, 1 adet otomatik av tüfeği, 5 adet 12’lik dolu kartuş ele geçirildi.

Suç örgütünün gerçekleştirdiği öne sürülen eylemler ise şöyle belirtildi:

"İş yerinden 1 adet 130 ekran LCD televizyonun çalınması olayı, evden hırsızlığa teşebbüs, üç ayrı iş yerinden 3 adet gece görüşlü güvenlik kamerasının çalınması olayı, iş yerinde hırsızlığa teşebbüs, iş yerinden 27 TL bozuk paranın çalınması olayı, üç iş yerinde hırsızlık olayı, otolardan mazot çalınması olayı, motosiklet çalınması olayı, suçluyu kaçırmak için görevli memura mukavemet ve görev yaptırmamak için direnme olayları."

Aralarında bir kadının da bulunduğu 9 zanlı adliyeye çıkarılırken; kadın zanlı, ‘çocuğum var’ diyerek bağırdı. Bu arada, Sıtmapınarı mevkiindeki çay ocağı işletmecisi H.P. isimli esnaf ise, çalınan LCD televizyonunu teslim aldı. Emniyet görevlilerine teşekkür eden H.P, “Kıt kanaat aldığım büyük ekran televizyonumu, işyerime çalınan yere tekrar koyacağım” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiNakliyeci esnafı sorunlarına çözüm bekliyorNakliyeci esnafı sorunlarına çözüm bekliyorİstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu
SIRADAKİ HABER