HaberlerGündemHilvan Belediye Başkanı Bayık çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanlığına iletti

Hilvan Belediye Başkanı Bayık çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanlığına iletti

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç'un bakanlıkta kabul ettiği Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, parsel verim düşüklüğü ile ilgili Şanlıurfalı çiftçilerin yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Hilvan Belediye Başkanı Bayık çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanlığına iletti

Şanlıurfalı çiftçilerin sorunlarına çözüm bulmak için gayreti göstereceklerini ifade eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, başkent Ankara'da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile görüşerek çiftçilerin yaşadığı sorunları dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Tunç ile yapılan görüşmede Bayık, Şanlıurfalı çiftçilerin, özellikle mercimek ve nohutta Çiftçi Kayıt Sistemine yansıyan verim düşüklüğü başta olmak üzere birçok konuda yaşanan sorunları dile getirdi.

Bayık, Bakan Yardımcısı Tunç'un, acil olan bu sorunun çözümü noktasında destek olacaklarını dile getirdiğini aktardı.

Görüşmenin ardından konuşan Bayık, çiftçilerin sorunlarına çözüm bulmak için gerçekleştirdiği ziyarette, göstermiş olduğu ilgiden dolayı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç'a teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden "çok kuvvetli" yağış uyarısıMeteorolojiden "çok kuvvetli" yağış uyarısıTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajı
SIRADAKİ HABER