HaberlerGündem"Hilafet" belgeseli çeken 4 kişi gözaltına alındı

"Hilafet" belgeseli çeken 4 kişi gözaltına alındı

​İstanbul Üsküdar'da "hilafet" ile ilgili belgesel çeken 4 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

"Hilafet" belgeseli çeken 4 kişi gözaltına alındı

Hilâfet’in kaldırılışının Hicri 100'üncü yıldönümü dolayısıyla 29 Ocak'ta Üsküdar sahilinde "Hilâfet’i Kurun" dövizleri ile belgesel çekimi yapan ve Hizb-ut Tahrir mensubu oldukları belirtilen 4 kişi, evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alındı.

Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar, yaptığı açıklamada, "Hilâfet ile ilgili belgesel için video çekimi yapan bu Müslümanlar, laik Kemalistlerin şikâyeti üzerine gecenin bu saatinde evlerinden gözaltına alındılar." ifadelerini kullandı.

Avukat olduğu belirtilen bir kişinin sosyal medya üzerinden yaptığı "Üsküdar'da ‘hilafeti kurun’ diyen bir grup! IŞİD İstanbul'da cirit atıyor, bilmem biliyor musunuz? Yoksa tasvip mi ediyorsunuz?" paylaşımını hatırlatan Kar, bu paylaşım ve bazı art niyetli yayın organlarının da konuyu gündemde tutması sonucu gözaltıların gerçekleştiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER