HaberlerGündem"Her Ay 251 Hatim" programında 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

"Her Ay 251 Hatim" programında 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

15 Temmuz Derneği ile Diyanet İşleri Başkanlığının, Fatih Camii'nde düzenlediği 'Her Ay 251 Hatim Programı' kapsamında 15 Temmuz'da şehit olan 251 kişi ve PKK tarafından Gara’da katledilenler için mevlit okutulup dualar edildi.

"Her Ay 251 Hatim" programında 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

15 Temmuz Derneği tarafından düzenlenen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen "Her Ay 251 Hatim" programı Fatih Camii’nde gerçekleştirildi.

Programda 15 Temmuz gecesinde şehit olan 251 kişi başta olmak üzere Gara’da katledilen 13 asker, polis ve sivil için okunan mevlit sonrasında 251 hatmin duası yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program mevlithanların mevlit okumasıyla devam etti. Kasidelerin de okunduğu mevlitte, daha önce okunan 251 hatmin duası yapıldı.

Düzenlenen programa, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER