HaberlerGündemHDP’nin Newroz kutlamasında basına sansür!

HDP’nin Newroz kutlamasında basına sansür!

Daha önce bazı ajans ve kanalların kendilerine karşı sansür uyguladığına dair ağır ithamlarda bulunan HDP’nin, kendi basınları dışındaki basın mensuplarına sansür uygulaması tepki çekti.

HDP’nin Newroz kutlamasında basına sansür!

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde HDP tarafından düzenlenen Newroz programı, Otogar Meydanı’nda yapıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı etkinlik, saat 13.00’te başladı.

Halkın ilgi göstermediği program için çekime giden basın mensupları, Newroz Tertip Komitesi’nin engeli ile karşılaştı.

Tertip Komitesi, "Bizim basının dışında diğer basın mensuplarının çekim yapmasına izin yok, yasak! Bize öyle talimat verildi." diyerek basın mensuplarının görüntü alması engellendi.

Daha önce bazı ajans ve kanalların kendilerine karşı sansür uyguladığına dair ağır ithamlarda bulunan HDP’lilerin, basın mensuplarına sansür uygulaması tepki çekerken, ne kadar "Demokratik!" olduklarını bir kez daha ispatlamış oldular.

Alana alınmayan basın mensupları, programın yapıldığı alanın dışından kısıtlı görüntü çektikten sonra etkinliğin yapıldığı bölgeden ayrıldılar.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER