HaberlerGündemHDP Muradiye eski Belediye eş başkanı Newroz ateşini yakarken alevler arasında kaldı

HDP Muradiye eski Belediye eş başkanı Newroz ateşini yakarken alevler arasında kaldı

Van'da düzenlenen etkinlikte Newroz ateşini yakmaya çalışan HDP Muradiye eski Belediye Eş Başkanı Leyla Balkan, kendini yaktı. O anlar cep telefonlarının kamerasına yansıdı.

HDP Muradiye eski Belediye eş başkanı Newroz ateşini yakarken alevler arasında kaldı

HDP tarafından Van Kale Miting Alanı'nda Newroz etkinliği düzenlendi. Sosyal mesafe ve maskenin hiçe sayıldığı etkinlik alanında, kadınlı erkekli halaylar çekildi, konuşmalar yapıldı.

Etkinlik alanında biriktirilen odun yığınına önce bidonla benzin döküldü. Yakılacak Newroz ateşini cep telefonuyla görüntülemek isteyenler, biriktirilen odun yığının etrafında bir araya geldi.

Odun yığınına benzin döküldüğü sırada Muradiye'nin eski Belediye Eş Başkanı Leyla Balkan, elindeki çakmakla Newroz ateşini yakmaya çalışırken, alevlerin arasında kaldı. Çevredekiler ise kaçışmaya çalıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER