HaberlerGündemHDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

HDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

Yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, Diyarbakır'da gözaltına alındı.

HDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

HDP'li Güven'in, mahkemede tutuklama kararı yüzüne okunduktan sonra cezaevine konulacağı öğrenildi.

Milletvekilliği daha önce düşürülen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Davanın karar duruşması dün, Diyarbakır 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Güven'in katılmadığı duruşmada avukatları hazır bulundu.

Esas hakkındaki mütalaasını okuyan savcılık, Güven'in "Terör örgütü kurma ve yönetme", "Terör örgütü üyesi olma" ve "halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma" suçlamalarıyla cezalandırılmasını talep etti.

Avukatların iddianameye karşı yaptıkları savunmanın ardından mahkeme heyeti, Güven'e 22 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, hüküm ile birlikte Güven hakkında tutuklanma kararı da vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER