HaberlerGündemHDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

HDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

Yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, Diyarbakır'da gözaltına alındı.

HDP'li Leyla Güven Diyarbakır'da gözaltına alındı

HDP'li Güven'in, mahkemede tutuklama kararı yüzüne okunduktan sonra cezaevine konulacağı öğrenildi.

Milletvekilliği daha önce düşürülen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Davanın karar duruşması dün, Diyarbakır 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Güven'in katılmadığı duruşmada avukatları hazır bulundu.

Esas hakkındaki mütalaasını okuyan savcılık, Güven'in "Terör örgütü kurma ve yönetme", "Terör örgütü üyesi olma" ve "halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma" suçlamalarıyla cezalandırılmasını talep etti.

Avukatların iddianameye karşı yaptıkları savunmanın ardından mahkeme heyeti, Güven'e 22 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, hüküm ile birlikte Güven hakkında tutuklanma kararı da vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
SIRADAKİ HABER