HaberlerGündemHDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

HDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

CHP ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından HDP de İstanbul Sözleşmesi'nin feshi kararının iptali için Danıştay'da dava açtı.

HDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

Türkiye, Batılı değerlerin temel alındığı ve toplumsal dinamiklerin göz ardı edildiği İstanbul Sözleşmesi'ni feshetti. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi halkın büyük bir kesimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Önce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ardından ise İYİ Parti, Türkiye'nin, aile kurumunu yıkıma götüren, cinsi sapkınların gayri ahlaki fiillerini dayatmak için manevra alanı kazandığı İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu.

Bugün de HDP Kadın Meclisi, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için Danıştay'da dava açtı.

Başvuru öncesi Danıştay önünde yapılan açıklamada konuşan HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, "Bir yıldır iktidar sözcüleri, kadın kazanımlarını hedef alıyorlar. Bu kazanımlardan en önemlisi İstanbul Sözleşmesi'dir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER