HaberlerGündemHDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

HDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

CHP ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından HDP de İstanbul Sözleşmesi'nin feshi kararının iptali için Danıştay'da dava açtı.

HDP İstanbul Sözleşmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu

Türkiye, Batılı değerlerin temel alındığı ve toplumsal dinamiklerin göz ardı edildiği İstanbul Sözleşmesi'ni feshetti. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi halkın büyük bir kesimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Önce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ardından ise İYİ Parti, Türkiye'nin, aile kurumunu yıkıma götüren, cinsi sapkınların gayri ahlaki fiillerini dayatmak için manevra alanı kazandığı İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu.

Bugün de HDP Kadın Meclisi, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için Danıştay'da dava açtı.

Başvuru öncesi Danıştay önünde yapılan açıklamada konuşan HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, "Bir yıldır iktidar sözcüleri, kadın kazanımlarını hedef alıyorlar. Bu kazanımlardan en önemlisi İstanbul Sözleşmesi'dir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER