HaberlerGündemHayvanlar için doğaya 4 ton yem bırakıldı

Hayvanlar için doğaya 4 ton yem bırakıldı

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince doğada yiyecek bulamayan hayvanlar için 4 ton yem bırakıldı.

Hayvanlar için doğaya 4 ton yem bırakıldı

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Batman merkez, Beşiri, Kozluk, Sason, Hasankeyf ve Gercüş ilçelerinde yaban hayatı geliştirme sahaları ve avlaklarda kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek bulamayan hayvanlar için çalışma başlattı.

Ekipler sürdürülebilir yaban hayatı ve ekolojik dengeye yardımcı olunması amacıyla il genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, olumsuz hava koşullarında yaban hayvanlarının besin bulmasına yardımcı olmak maksadıyla yemleme çalışmalarına devam ediyor.

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının başladığı andan itibaren düzenli olarak yaban hayvanlarını yemleme çalışmaları yapıyor.

Ekiplerce, hava şartlarının sert geçmesinden dolayı kar altında gıda bulmakta zorlanan yaban hayvanları için 4 ton yem bırakıldığı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER