HaberlerGündemHayvanat bahçesinde yavru zürafa sevinci

Hayvanat bahçesinde yavru zürafa sevinci

Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi'nde yavru zürafa sevinci yaşanıyor.

Hayvanat bahçesinde yavru zürafa sevinci
Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi'nde yavru zürafa sevinci yaşanıyor.

Geçtiğimiz yıl Ankara Hayvanat Bahçesi'nden Kayseri'ye gelen Zambak ve Zeybek isimli zürafaların dünyaya getirdiği dişi yavru ilgi odağı oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Türkiye'deki hayvanat bahçelerinde ilk kez yaşanan bir durum olduğuna dikkat çekerek, "Zambak ve Zeybek isimli zürafaların dünyaya getirdiği dişi yavru son derece sağlıklı. Hayvanat bahçesinde zürafa doğumu sık rastlanan bir durum değil. Sanırım Türkiye'de ilk kez Kayseri'de böyle bir doğum gerçekleşti. Hayvanat bahçemizde diğer hayvanların yanı sıra böylesine sıradışı bir ırkın yavru dünyaya getirmesi, gerek sahip olduğumuz standartları gerekse de personel performansı açısından memnuniyet verici bir durum." dedi.

Genel Koordinatör Üstünel, yavru zürafanın ismini de önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri bir organizasyonla vatandaşlardan gelen tekliflere göre belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji'nin uyarıları sonrasında İstanbul'da beklenen kar yağışı başladıMeteoroloji'nin uyarıları sonrasında İstanbul'da beklenen kar yağışı başladıTSK'da FETÖ operasyonu: 3 kişi yakalandıTSK'da FETÖ operasyonu: 3 kişi yakalandıMetruk binalar tehlike saçıyorMetruk binalar tehlike saçıyorMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandıBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandı
SIRADAKİ HABER