HaberlerGündemHayvana işkence yapıp sosyal medyadan paylaşan kişiye para cezası verildi

Hayvana işkence yapıp sosyal medyadan paylaşan kişiye para cezası verildi

Beslenmesi yasak olan pitbull cinsi köpeğe işkence yaparak sosyal medyada paylaşan kişiye 11 bin 500 TL para cezası kesilirken, eziyet gören hayvan ise hayvan barınağına teslim edildi.

Hayvana işkence yapıp sosyal medyadan paylaşan kişiye para cezası verildi

Sosyal medyada paylaşılan bir video üzerine Ağrı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri harekete geçti.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda beslenmesi yasak olan pitbull cinsi köpeğe yönelik işkence yapıldığını fark eden ekipler yaptıkları çalışma sonucunda videoyu paylaşan şahsın bilgisine ulaştı.

Yapılan çalışmadan sonra işkenceyi yapan S.Ö. isimli şüpheli şahıs olduğu tespit edilmesinin üzerine yakalandı. S.Ö. ye hayvana eziyet ettiği için 5199 Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında işlem yapılarak 11 bin 500 TL para cezası kesildiği öğrenildi.

İşlemlerin akabinde eziyet gören hayvan ise alınarak barınağa güvenli şekilde teslim edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER