HaberlerGündemHayırsever işadamlarından öğrencilere tablet hediye edildi

Hayırsever işadamlarından öğrencilere tablet hediye edildi

​Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa Derneğinin başlattığı “İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın” kampanyasına İstanbul’da faaliyet gösteren Poyrazlar Aile Derneği de destek kapsamında Karlıova ilçesindeki öğrencilere 205 tablet dağıtıldı.

Hayırsever işadamlarından öğrencilere tablet hediye edildi

Bingöl’de eğitime tablet ve internet yokluğu nedeniyle zorluk çeken öğrenciler için başlatılan “İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın” kampanyasında Bingöllü hayırsever işadamları tarafından 205 adet tablet hediye edildi.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da faaliyet gösteren Poyraz ailesinin oluşturduğu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Dörtyol İlk ve Ortaokul’unda 205 öğrenciye tablet dağıttı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Poyrazlar Dernek Başkanı Ömer Poyraz, “Poyrazlar aile derneği olarak başlattığımız tablet dağıtma kampanyasına İstanbul, Batman ve ülkemizin farklı yerlerindeki iş adamlarının yapmış oldukları hayırları çocuklarımıza ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız bu faaliyetin de bölgemizdeki tüm dernek ve iş adamların örnek olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Dernek üyelerinden iş insanı Hilmi Poyraz da şunları söyledi: “Dernek olarak Bingöl ve Karlıova’mızın öğrencilerine bir nebzede olsa bir tablet dağıtımı için buradayız. Burada ilk günden bu yana bizi teşfik eden Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa, Derneği Başkanı gazeteci Galip Akengin ve Milli Eğitim müdürümüzle birlikte bir çalışma yaptık ve işin sonunda tablet takdimi gerçekleştirdik. inşallah hayırlı olur ve yerine ulaşmıştır diye düşünüyoruz.”

Kampanyaya öncülük eden Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa, Derneği Başkanı Gazeteci Galip Akengin de  “Organize ettiğimiz İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın kampanyası çerçevesinde buradayız. Çalışmalarımıza intertet üzerinde yaptığımız canlı yayınlarla başladık. Sağolsunlar ülkemiz ve yurt dışından çok güzel tepkiler geldi. İstanbul’dan Karlıova Viranşehir köyü bölgesindeki Poyrazlar ailesinin derneği tarafından 205 adet tablet getirildi ve biz bu kampanyada sadece aracı olduk. Allah bu dernekten, iş insanlarımızda ve hayırseverlerden razı olsun. Bizim amacımız ve hedefimiz buydu zaten.  Merhamet gösterelim ki, merhamet görelim. Adaklı, Kiği, Yayladere ve Bingöl merkezde 400 civarında tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Hedefimiz bin adet tablet dağıtmak ve buradan herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER