HaberlerGündemHavai fişek kullanımı sınırlandırılsın

Havai fişek kullanımı sınırlandırılsın

Düğünlerde silah ve havai fişek atılmasından rahatsız olduklarını dile getiren Diyarbakırlılar, yetkililerin denetimlerini arttırmasını ve kurallara uymayanlara ceza verilmesini istedi.

Havai fişek kullanımı sınırlandırılsın

DİYARBAKIR - Düğünlerde silah ve havai fişek atılmasından rahatsız olduklarını dile getiren Diyarbakırlılar, yetkililerin denetimlerini artırmasını ve kurallara uymayan işletme ve düğün sahiplerine ceza verilmesini istedi.

 

Gece atılan havai fişeklerden rahatsız olduklarını ve çocukların bu durumdan olumsuz etkilendiklerini belirten Diyarbakır halkı, bu tür maddelerin kullanılmasının önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Düğün salonları şehrin dışında olmalı

Mutluluk adına gece geç saatlerde havai fişek atılmasının doğru olmadığını ifade eden Mustafa Azsaç, “Düğün salonu ve benzeri yerlerin şehir içinden uzak ve sessiz yerlere inşa edilmesini ayrıca havai fişek atacakların 20.00’den sonra atmamalarını çünkü çocuklarının rahatsız olduklarını” ifade etti.

Gürültüden rahatsız olanları düşünmek gerekir

Düğün yapılan bölgedeki evlerde bakıma muhtaç, hasta, yeni doğmuş bebeği bulunan ailelerin olduğunu hatırlatan Erhan adlı vatandaş, “Düğün sahiplerinin bu durumu düşünerek hareket etmesi gerekiyor. Düğünlerde silah ve havai fişek atılması bizi mağdur ediyor. Çocuklarımız patlamanın şiddeti ile fırlayarak ağlamaya başlıyor, bu durum onların gelişimini de olumsuz etkilemektedir” dedi.

Eğlence adı altında hayatlar karartılıyor

Süleyman adlı esnaf ise, “Düğün ve eğlencelerde havaya atılan kurşunlar hayat karartabiliyor. Basında okuduğumuz kadarıyla bu tür vakalarda ölenlerin sayısı artmaktadır. Bu tür etkinlikleri yapanların kendilerini zarar gören insanların yerine koyması gerekir” şeklinde konuştu.

Yetkililer denetimleri artırsın

Denetimlerin yetersiz olduğundan yakınan Diyarbakırlılar, yetkililerin daha duyarlı olmasını ve denetimlerini artırmalarını istedi.  (M.Sait Adiyaman/ Hüseyin Asana - İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER