HaberlerGündemHatay'da göletlere 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu bırakıldı

Hatay'da göletlere 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu bırakıldı

Hatay'da '2014 Yılı Balıklandırma Programı' çerçevesinde göletlere 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Hatay'da göletlere 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu bırakıldı
Hatay'da '2014 Yılı Balıklandırma Programı' çerçevesinde göletlere 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nden getirilen yavru sazan balıkları, Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi personeli tarafından Kırıkhan Gölbaşı, Reyhanlı Yenişehir, Merkez Karlısu, Yayladağı Hisarcık ve Yalaz göletlerine salındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, '2014 Yılı Balıklandırma Programı' ile su ürünleri kaynaklarındaki doğal türlerin ve ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ve su kaynaklarında biyolojik çeşitliliğin artırılması, amatör (sportif) avcılığın geliştirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi. Tüfekçi, balıklandırma faaliyetlerinde ekonomik değer taşıyan pullu sazan balığı tercih edildiğini vurgulayarak, "Halkımıza düşen görev ise av yasakları ile zaman ve boy yasaklarına uymalarıdır. Unutulmamalıdır ki su kaynaklarımızın korunması müşterek çalışmalarımızla mümkün olacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER