HaberlerGündemHatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

Hatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

​Hatay ve ilçelerinde 2021 yılı için sulama mevsiminin başlama ve bitiş tarihleri açıklandı.

Hatay'da 2021 Yılı sulama sezonu başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi

Açıklanan tarihlere göre Kırıkhan Sulama Birliğine bağlı olarak 12 Mart'ta Demrek'te başlayan sulama mevsimi 10 Ekim'de bitecekken Kırıkhan ilçesi ve Karasu bölgesinde 1 Nisan'dan başlayıp 1 Ekim'de bitecek, Hassa ilçesinde ise 10 Nisan'da başlayıp 20 Ekim'de sona erecek.

Yarseli Sulama Birliğine bağlı olarak 1 Nisan da Yayladağ'da başlayacak sulama mevsimi 1 Ekim de bitecekken Karamanlı'da 5 Nisan'da başlayıp 25 Ekim'de bitecek. Samandağ ilçesinde 27 Nisan'da başlayıp 25 Ekim'de bitecek olan sulama mevsimi ise Yarseli'de 1 Mayıs'ta başlayıp 10 Ekimde sona erecek.

Belirtilen tarihlerde kanallara su verilmeye başlanacağından su verilen kanallarda yüzmenin tehlikeli ve yasak olduğu bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER