HaberlerGündemHat Ve Ebru Sergisi Beğeni Topladı

Hat Ve Ebru Sergisi Beğeni Topladı

28. Uluslar arası Devrek Baston Festivali kapsamında açılan hat ve ebru sergisi büyük ilgi görüyor.

Hat Ve Ebru Sergisi Beğeni Topladı
28. Uluslar arası Devrek Baston Festivali kapsamında açılan hat ve ebru sergisi büyük ilgi görüyor.

Ebru Sanatı eğitmeni ve emekli öğretmen İbrahim Boz ile Devrek Belediyesi organize ettiği kursta eğitim gören 32 kursiyerin eserleri, 28. Uluslar arası Devrek Baston ve Kültür Festivali’nde sergilendi. Devrek Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen sergideki birbirinden güzel eserler, büyük beğeni topladı. Devrek Kaymakamı Cem Afşin Akbay ve Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş, sergiyi gezdi. Sergi ile ilgili bilgi veren Sanatçı Boz, “Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen ebru kursunda eğitim gören 32 kursiyerin eserlerini festival kapsamında sergilemek istedik. Devrek belediyesi ile yaklaşık dört yıldır çalışıyoruz. Bu yılki çalışmalarımız daha yoğundu. 32 kursiyerlerimizin toplam 56 çalışması oldu. Her kursiyerin en az bir tane bazılarının 2-3 çalışması sergimizde yer aldı.Ebru Türklere ait olan eski bir sanattır” dedi.

Boz, Başkan Semerci’ye destekleri nedeniyle teşekkür ederken, ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Boz ve kursiyerlere teşekkür plaketi ile dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye edildi.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep mevsimin ilk kar yağışıyla beyaza büründüGaziantep mevsimin ilk kar yağışıyla beyaza büründüHizbullah Cemaati Rehberi Gümüş: "Kürdlerin meseleleri emperyalistlere havale edilmemeli"Hizbullah Cemaati Rehberi Gümüş: "Kürdlerin meseleleri emperyalistlere havale edilmemeli"Midyat'ta iki proje hayata geçiriliyorMidyat'ta iki proje hayata geçiriliyorPeygamber Efendimiz nezretmeyi neden uygun görmemiştir?Peygamber Efendimiz nezretmeyi neden uygun görmemiştir?İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapanacak İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapanacak
SIRADAKİ HABER