HaberlerGündemHastane bahçesinde başıboş dolaşan köpekler hastaları tedirgin ediyor

Hastane bahçesinde başıboş dolaşan köpekler hastaları tedirgin ediyor

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen hastalar ve hasta ziyaretçileri, başıboş köpekler yüzünden tehlikeyle karşı karşıya kalıyor.

Hastane bahçesinde başıboş dolaşan köpekler hastaları tedirgin ediyor

Hastanenin acil ve ziyaretçi giriş kapısı önünde başıboş bir şekilde dolaşan köpeklerin vatandaşlara saldırdıkları da belirtiliyor.

Köpekler yüzünden korktuklarını belirten vatandaşlar, “Ne küpeleri var, ne de korumaya alınmış, bu köpeklerin hastane bahçesinde cirit atmaları ve insanlara saldırmalarını kim önleyecek? Bu kadar köpeğin hastane bahçesinde ne işi var? İnsanlar korkuyor. Kaçıyorlar, kaçınca da köpekler de kovalıyor. Hastane bahçesi böyle mi olur. Hastalar, hastaneye gelen ziyaretçiler, korku ve endişe içerisinde kalıyor” diye tepki gösteriyorlar.

Hayvanlar aç ve susuz kaldıkları için hastaneyi mesken tuttu

Bazı vatandaşlar da hayvanların aç ve susuzluktan dolayı saldırdıklarını belirterek, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bekleyen köpeklerin, yetkililer tarafından hayvan barınağına götürülüp beslenmelerinin sağlanması gerektiğini ifade ettiler.

Herhangi bir olay yaşanmadan yetkililerin hastane bahçesinde dolaşan köpekleri toplamasını isteyen vatandaşlar, “Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi hayvanların gezinti yapacağı ve yiyecek arayacağı yer değil. Burası bir sağlık kuruluşu” diye tepkilerini dile getiriyorlar.

Bunun üzerine Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden İLKHA muhabiri, gece saat 00.20'de başı boş şekilde hastane bahçesinde dolaşan sokak köpeklerini görüntülediği sırada hastanenin acil servisine gelen baba ve küçük oğluna saldırıda bulunan sokak köpeğini telefon kamerasıyla görüntüledi.

Görüntülerde çocuğun babasının elini bırakarak kaçtığı ve babanın da el kol hareketleriyle köpeği uzaklaştırmaya çalıştığı görülüyor. Köpeği uzaklaştırdıktan sonra oğlunu teskin etmeye çalışan baba, İLKHA muhabirine "Bunu haber yapacak mısınız, halimizi görüyorsunuz değil mi, burası hastane değil mi, köpeklerin burada ne işi var?" diyerek tepkisini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER