HaberlerGündemHasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

Hasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

​Ağrı'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde rahatsızlanan 6 aylık bebek, ekiplerin 13 saatlik zorlu çalışmasıyla hastaneye kaldırıldı.

Hasta bebek 13 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

Merkeze bağlı 50 kilometre uzaklıktaki Başkent köyünde ikamet eden Akboğa ailesinin, 6 aylık bebekleri Yusuf Akboğa, rahatsızlandı. Baba İdris Akboğa, etkili olan kar ve tipi nedeniyle köy yolunun ulaşıma kapanmasıyla 112 Acil Sağlık ekiplerini arayarak yüksek ateş ve ishal belirtileri görülen çocuğu için yardım istedi.

Bunun üzerine hasta bebeğe ulaşmak için kar paletli ambulans ile yola koyulan ekipler, şiddetli tipide köye yakın yerde mahsur kaldı.

Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi ekipleri, kara saplanan ambulansı halatla çekerek kurtardıktan sonra bölgeye paletli ambulans yönlendirildi.

Hasta bebek, ekiplerin 13 saatlik çalışmasının ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER