HaberlerGündemHasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Hasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Barındırdığı birçok kültürel değer, tarihi kalıntıların etkileyici görüntüsü ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken ve ziyaretçileri kendisine hayran bırakan Hasankeyf’in turizm odağı haline getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Hasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Batman’ın Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk başkanlığında, Hasankeyf Uygulama Otelinde, yeni dokusuyla açık hava müzesine dönüşen, Hasankeyf’in turizm çehresini değiştiren yeni yerleşim yerinde yerli ve yabancı turistlere en iyi imkânların sunulması ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; ilçenin tarihi ve kültürel değerlerinin etkin tanıtımı için dron ile alınmış görüntülerine bakılarak, Hasankeyf Çarşısı ve Arkeopark alanının google navigasyon vb. harita uygulamalarında konumlarının doğru bir şekilde işaretlenmesi çalışmaları, Hasankeyf Çarşısı ve Han Binası için yapılması düşünülen yönlendirici tabelaların son durumu, turizme açılacak olan Arkeopark ve Şap Vadisi’nde yürütülen çalışmaların son durumu, ilçeye gelecek misafirlere takdim edilmek üzere ilçenin kültürel ve tarihi özelliklerini içeren hediyelik eşya tasarım ve yapımında gelinen aşamalar hakkında ilgili kurum müdürleri tarafından bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca yerel halka istihdam sağlaması planlanan, sualtı ve su üstü sportif faaliyetlerle ilgili gelinen son aşamayla alakalı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantı, 2021 yılı içerisinde ilçede yapılması planlanan projelerin değerlendirilmesiyle son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER