HaberlerGündemHasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Hasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Barındırdığı birçok kültürel değer, tarihi kalıntıların etkileyici görüntüsü ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken ve ziyaretçileri kendisine hayran bırakan Hasankeyf’in turizm odağı haline getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Hasankeyf’te turizm toplantısı yapıldı

Batman’ın Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk başkanlığında, Hasankeyf Uygulama Otelinde, yeni dokusuyla açık hava müzesine dönüşen, Hasankeyf’in turizm çehresini değiştiren yeni yerleşim yerinde yerli ve yabancı turistlere en iyi imkânların sunulması ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; ilçenin tarihi ve kültürel değerlerinin etkin tanıtımı için dron ile alınmış görüntülerine bakılarak, Hasankeyf Çarşısı ve Arkeopark alanının google navigasyon vb. harita uygulamalarında konumlarının doğru bir şekilde işaretlenmesi çalışmaları, Hasankeyf Çarşısı ve Han Binası için yapılması düşünülen yönlendirici tabelaların son durumu, turizme açılacak olan Arkeopark ve Şap Vadisi’nde yürütülen çalışmaların son durumu, ilçeye gelecek misafirlere takdim edilmek üzere ilçenin kültürel ve tarihi özelliklerini içeren hediyelik eşya tasarım ve yapımında gelinen aşamalar hakkında ilgili kurum müdürleri tarafından bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca yerel halka istihdam sağlaması planlanan, sualtı ve su üstü sportif faaliyetlerle ilgili gelinen son aşamayla alakalı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantı, 2021 yılı içerisinde ilçede yapılması planlanan projelerin değerlendirilmesiyle son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER