HaberlerGündemHaritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

Haritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

​Navigasyon cihazı, Sibirya'da eksi 50 derecede 2 genci kullanılmayan yola yönlendirdi. 2 gencin Rusya'nın en soğuk bölgesi Oymyakon'dan Magadan'a planladığı seyahat, navigasyon hatası nedeniyle ölümle sonuçlandı.

Haritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

Rus medyasında yer alan habere göre, Navigasyonun, gençleri artık kullanılmayan eski bir yola yönlendirdiği ve arabanın kullanılmayan eski yolda radyatör arızası nedeniyle bozulduğu belirtildi.

Hava sıcaklığının gece eksi 50 dereceye kadar düştüğü bölgede yaşanan olayda, gençlerden birinin hayatını kaybettiği, diğerinin de hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Hastane yetkilileri tarafından, tedavisi devam eden gencin de durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Öte yandan Rus medyası, olayın ardından Google'nın haritalarını güncellediğini ve artık kullanılmayan yolu önerilerden çıkardığını aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER