HaberlerGündemHaritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

Haritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

​Navigasyon cihazı, Sibirya'da eksi 50 derecede 2 genci kullanılmayan yola yönlendirdi. 2 gencin Rusya'nın en soğuk bölgesi Oymyakon'dan Magadan'a planladığı seyahat, navigasyon hatası nedeniyle ölümle sonuçlandı.

Haritalarını güncellemeyen Google Sibirya'da bir gencin ölümüne neden oldu

Rus medyasında yer alan habere göre, Navigasyonun, gençleri artık kullanılmayan eski bir yola yönlendirdiği ve arabanın kullanılmayan eski yolda radyatör arızası nedeniyle bozulduğu belirtildi.

Hava sıcaklığının gece eksi 50 dereceye kadar düştüğü bölgede yaşanan olayda, gençlerden birinin hayatını kaybettiği, diğerinin de hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Hastane yetkilileri tarafından, tedavisi devam eden gencin de durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Öte yandan Rus medyası, olayın ardından Google'nın haritalarını güncellediğini ve artık kullanılmayan yolu önerilerden çıkardığını aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Seyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralıSeyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralı Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı
SIRADAKİ HABER