HaberlerGündemHalk sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında ne düşünüyor?

Halk sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında ne düşünüyor?

​Coronavirus tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları devam ederken, vatandaşlar esnafın durumu da göz önünde bulundurarak kısıtlamaların devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Halk sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında ne düşünüyor?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde her gün 21.00 ile 05.00 ve hafta sonları tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor.

Sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mersinliler, vaka sayılarındaki düşüşü kısıtlamalara bağlıyor.   

Yasakların halk üzerinde etkisinin olduğunu söyleyen Ahmet Altun, "Şu anda gidişat iyi vaka sayıları baya düşmüş. Hastane personeli olarak vakaların düşüşünü kendimiz görüyoruz. Ama bu şekilde esnaf mağdur. Esnafın durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Vaka sayılarının düşmesi bizim ve halkımız açısından iyidir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağından önce vaka sayısı yüksekti. Yasaklar geldikten sonra sayı baya düştü. Pandeminin bitmesi için yasakların devam etmesi gerekiyor. Bittikten sonra halk rahat bir şekilde dolaşabilir. Herkes işine gücüne bakar." ifadelerini kullandı.

Halkın sağlığı için sokağa çıkma yasağına uyulması gerektiğini belirten Mustafa Doğan, "Sokağa çıkma yasağı iyi bir karardır. İnsanlarımız buna uyarsa daha iyi olur. Hafta sonları çoğu insan normal bir şekilde dolaşıyorlar. Hastalığı önlemek için yasaklara uymamız lazım. Yasağa uyup evde kalan insanların da sağlık durumları daha normale dönene kadar yasakların devam etmesi lazım." şeklinde konuştu.

Yasaklara uyulmaması halinde faydalı olmadığını söyleyen Cuma Ali Akbaş, "Yasakların etkili olması için 1 ay boyunca halkın evden çıkmaması lazım. Sonucu anlamak için Türkiye genelinde test yaptırılmalıdır. Yasakların bu şekilde hiçbir faydası olduğunu düşünmüyorum." dedi.   

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER