HaberlerGündemHalk kütüphanesini gezen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ilmin önemine dikkat çekti

Halk kütüphanesini gezen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ilmin önemine dikkat çekti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kozluk ilçesinde PKK mensuplarının saldırısı sonucu katledilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın adına Batman'da yapılan İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

Halk kütüphanesini gezen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ilmin önemine dikkat çekti

Kütüphanede incelemelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ile Kütüphane Müdürü Derya Alapala’dan bilgi aldı.

Başkan Erbaş, kitap görünümlü mimarisi ve bölgenin en büyük kütüphanesi olan İl Halk Kütüphanesi’nde çocuklar ve gençlerle sohbet etti.

Gençlere başarılar dileyen Başkan Erbaş, “Bizim inancımızın ilk emri oku. ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ sizler de onu gerçekleştiriyorsunuz şu anda. Medeniyetimiz okuyanların sayısı arttığında hep gelişiyor, zirveye oturuyor. İlim, irfan, bilgi hikmet sahibi olan insanlarımız ne kadar çok olursa geleceğimiz o kadar parlak olacaktır. Sizlere güveniyoruz. İnşallah hem ilim noktasın hem de ahlaklı gençler olma noktasında en güzel yerlere gelirsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hepinizi tebrik ediyorum başarılar diliyorum.” dedi.

Kütüphanede bulunan konuşan kitaplık, sureli yayınlar bölümü, galeri salonu, çocuk, engelli ve yetişkin bireyler için ayrı ayrı oluşturulmuş okuma salonları, cep sineması, oyuncak kütüphanesi ve çocuklar için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği salonları da gezen Başkan Erbaş, çocuk aktivite salonunda öğretmenleri eşliğinde etkinlik yapan çocuklarla tanıştı, sohbet etti.

Başkan Erbaş’a ziyaretinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı ve Batman İl Müftüsü Turgut Erhan eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER