HaberlerGündemHalfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Halfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Dünyada sadece Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yetişen karagül tescil aldı.

Halfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Kendine has kokusu ve görünümü ile dünyada sadece Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yetişen Karagül, Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvurusu sonucu tescillendi.

Başkan Albayrak’ın 18 Eylül 2019 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvurusu sonucunda Halfeti'nin Karagülü coğrafi işaretli ürün oldu. Filmlere, dizilere konu olan, yapraklarından krem, sabun, kolonya gibi ürünler üretilen Halfeti’nin Karagülü resmen tescillenmiş oldu.

"Karagülümüz ilçemize gelen tüm konuklarımızın ilgisini çekiyor"

Halfeti'de Karagül serası açtıklarını ifade eden Albayrak, "Karagülümüz ilçemize gelen tüm konuklarımızın ilgisini çekiyor. Kendine özgü koku ve görünümünü yetiştiği topraktan alıyor. Karagülden reçel, lokum, parfüm, kolonya, çikolata, sabun ve krem gibi ürünler üretiliyor." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER