HaberlerGündemHalfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Halfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Dünyada sadece Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yetişen karagül tescil aldı.

Halfeti'nin simgesi "karagül" tescillendi

Kendine has kokusu ve görünümü ile dünyada sadece Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yetişen Karagül, Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvurusu sonucu tescillendi.

Başkan Albayrak’ın 18 Eylül 2019 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvurusu sonucunda Halfeti'nin Karagülü coğrafi işaretli ürün oldu. Filmlere, dizilere konu olan, yapraklarından krem, sabun, kolonya gibi ürünler üretilen Halfeti’nin Karagülü resmen tescillenmiş oldu.

"Karagülümüz ilçemize gelen tüm konuklarımızın ilgisini çekiyor"

Halfeti'de Karagül serası açtıklarını ifade eden Albayrak, "Karagülümüz ilçemize gelen tüm konuklarımızın ilgisini çekiyor. Kendine özgü koku ve görünümünü yetiştiği topraktan alıyor. Karagülden reçel, lokum, parfüm, kolonya, çikolata, sabun ve krem gibi ürünler üretiliyor." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER