HaberlerGündemHakkari"de Amatör Spor Haftası Kutlamaları

Hakkari"de Amatör Spor Haftası Kutlamaları

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri’nin (ASKF) ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası etkinlikleri yapılan yürüyüşle başladı.

Hakkari"de Amatör Spor Haftası Kutlamaları
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri’nin (ASKF) ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası etkinlikleri yapılan yürüyüşle başladı.

30 Eylül -6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Hakkari Valilik binası önünde sporcuların yürüyüşe geçmesiyle başladı. Her yaştan ve farklı spor dallarından sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü, davul zurna eşliğinde Şehir Stadyumu’nda sona erdi. Stadyumda yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, sporculara hitaben günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Her yaştan insanın katılım gösterdiğini ifade eden Güldal, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımıza gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz. Buradan katılım yapan tüm herkese başarılar diliyorum. İlimiz ve ülkemiz için nice spor dolu günlere” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından sumo güreşi, engeliler masa tenisi yarışması ve farklı dallarda çeşitli spor müsabakaları düzenlendi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER