HaberlerGündemHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 25 Aralık Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, bu sabah saat 05.00'de sona erdi.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık kaldı. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmadı. Restoranlar sadece paket servis yapabildi.

Vatandaşlar, ihtiyaçları için yürüme mesafesindeki bu işletmelere gidebildi. Kısmi izinden, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler yararlanamadı. Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük oranda uyduğu görüldü. Kısıtlamaya uymayanlar hakkında ceza-i işlem uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

İpekyolu'nda mermer yüklü kamyon şarampole devrildi: Sürücü ağır yaralandıİpekyolu'nda mermer yüklü kamyon şarampole devrildi: Sürücü ağır yaralandıVan'da PKK'ye ait silah ve mühimmat ele geçirildiVan'da PKK'ye ait silah ve mühimmat ele geçirildiGaziantep İtfaiyesi 2020’de 8 bin 498 olaya müdahale ettiGaziantep İtfaiyesi 2020’de 8 bin 498 olaya müdahale ettiVan'da 4 adet tabanca ve uyuşturucu ele geçirildiVan'da 4 adet tabanca ve uyuşturucu ele geçirildiYapı kayıt belgesi olan konutlar hakkındaki tahliye kararına tepkiYapı kayıt belgesi olan konutlar hakkındaki tahliye kararına tepki
SIRADAKİ HABER