HaberlerGündemHacivat- Karagöz'e Çocuklardan Yoğun İlgi

Hacivat- Karagöz'e Çocuklardan Yoğun İlgi

Ardahan'ı tanıtma ve güzelleştirme derneği tarafından düzenlenen Karagöz-Hacivat oyunu ile çocuklar mutlu oldu.

Hacivat- Karagöz'e Çocuklardan Yoğun İlgi
Ardahan'ı tanıtma ve güzelleştirme derneği tarafından düzenlenen Karagöz-Hacivat oyunu ile çocuklar mutlu oldu.

Ardahan'ı tanıtma ve güzelleştirme derneği organizesinde Halk Eğitim Merkezi salonunda Hacivat-Karagöz oyunu sahnelendi. Nareke Karagöz Tiyatro grubundan Hüseyin Dilan ve Öney Olcaytu tarafından oynanan Hacivat- Karagöz oyunu çocukları gülmekten kırdı geçirdi.

Hacivat-Karagöz oyununu seyreden Çocuklar gösteriyi çok beğendiklerini belirterek, "Bu gösteri bizi yıllar öncesine götürdü, çok güzel nostalji yaşadıklarını” dile getirdiler. Ardahan'ı tanıtma ve güzelleştirme derneği Başkanı Burak Taştan, talebin bu kadar çok oluşu bizi çok mutlu etmiştir. Nareke Karagöz tiyatrosuna göstermiş oldukları fedakarlıktan ve samimiyet den dolayı teşekkürü borç biliriz." dedi.

Sanatçılar Hüseyin Dilan ve Öney Olcaytu, Ardahan'a geldikleri için çok mutlu olduklarını ve buna vesile olan Ardahan'ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği'ne teşekkür ettiklerini dile getirdiler. İlerleyen zamanlarda tekrar Ardahan'a gelmek istediklerini ve özellikle "köy okullarında" Karagöz gösterileri düzenlemek istediklerini söylediler.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER