HaberlerGündemHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildi

Habur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildi

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Habur Sınır Kapısında gerçekleştirdiği 2 ayrı operasyonda, araçların gizli bölmelerine yerleştirilen toplam 29 bin paket gümrük kaçağı sigara ve 253 adet cep telefonu ele geçirildi.

Habur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı, resmî web sitesinde Habur Sınır Kapısında Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonun neticeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Ekipler tarafından yürütülen sigara kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen ilk operasyonda analiz neticesinde riskli görülen bir tır mercek altına alındı.

Öncelikle x-ray taramasına sevk edilen tırın dorsesinin taban bölümünde şüpheli yoğunluğa rastlandı. Tırın şüpheli bölümlerine dedektör köpeklerinin de tepki vermesi üzerine bu bölümler açıldı.

Açılan bölümlere yerleştirilen halatlar yardımıyla bir düzenek kurulduğu ve kaçak sigaraların gizlendiği anlaşıldı.

Halatların çekilmesi sonucunda gizli bölmelerden on binlerce paket kaçak sigara çıkarıldı. Operasyon sonucu piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan 29 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen diğer operasyonda da benzer bir yöntemin cep telefonu kaçakçılarınca kullanıldığı saptandı.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin analizi sonrasında kaçak cep telefonlarını gizli bölmesinde bulunduran araç tespit edildi.

X-ray taraması sonrasında araçta bulunan cep telefonlarının yeri belirlendi. Bu bölgeler açıldığında şeritler halinde birbirine bağlanarak gizlenen piyasa değeri yaklaşık 820 bin lira olan toplam 253 adet cep telefonu ele geçirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER