HaberlerGündemGürsu Osb"nin 2015 Hedefi 15 Bin İstihdam

Gürsu Osb"nin 2015 Hedefi 15 Bin İstihdam

Gürsu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, 2015 yılına kadar OSB’deki istihdam sayısını iki kat artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Gürsu Osb"nin 2015 Hedefi 15 Bin İstihdam
Gürsu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, 2015 yılına kadar OSB’deki istihdam sayısını iki kat artırmayı hedeflediklerini söyledi.

GÜSAB müteşebbis heyeti ve yönetim kurulunun seçileceği genel kurul Gönlüferah Otel’de gerçekleştirildi. Programda açıklamalarda bulunan Başkan Yunus Aydın, OSB bünyesinde 80 civarında tesis olduğunu ve 7 bin 500 kişinin istihdam edildiğini açıkladı. OSB’de sanayi arazilerinin metrekare başına ortalama 300 TL olduğunu anlatan Aydın, OSB’nin doluluk oranının yüzde 60 olduğunu ifade etti. Sanayicilerin işlerinin daha rahat olması için yeni projeler geliştirdiklerini söyleyen Aydın, 20 milyon dolara yapılan doğalgaz dönüşüm santralini örnek gösterdi. 2015 yılına kadar OSB’de istihdam oranını iki katına çıkartmayı amaçladıklarını belirten Aydın, “Biz göreve geldiğimizden itibaren OSB’nin daha faal olması için çalıştık. Enerji konusunda bazı sıkıntılarımız olmuştu. Ak Enerji’den devir aldığımız sahayı doğalgaz dönüşüm santralı olarak hayata geçirdik. Özel sektörle iş birliği yaparak 20 milyon dolara faaliyete başladı. Bu bölgemizde enerjinin stabil ve kesintisiz olarak kullanılması açısında önemli bir yatırım oldu” dedi.

OSB’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Gürsu OSB’de eski küçük ölçekli dokuma atölyelerinin bulunduğu alanda kentsel dönüşüm yapılacağını ifade eden Aydın, şöyle devam etti:

“Gürsu OSB alanı eski küçük ölçekli dokuma atölyelerle kurulu bölgeydi. Bu bölgedeki aslı unsur olan atölyedeki insanları mağduriyeti söz konusuydu. Bunları ortadan kaldırmak için kentsel dönüşüm projesine ilk adımı attık. 650 konutlu bir ticari alan hayata geçireceğiz. İçerisinde AVM’de yer alacak. Küçük ölçekli atölyelerde kalkacak. Atölyelerin bulunduğu alanlar artık sanayi parseline dönecek. Bu da Gürsu OSB’de yatırımın önünü açacak.”

İLGİLİ HABERLER

Selçuk Özdağ saldırısına ilişkin 2 kişi gözaltına alındıSelçuk Özdağ saldırısına ilişkin 2 kişi gözaltına alındıSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldıSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldıSilahlı saldırıya uğrayan genç hayatını kaybettiSilahlı saldırıya uğrayan genç hayatını kaybettiBartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldıBartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldıSon 6 ayda sağlıkta 117 şiddet olayı yaşandıSon 6 ayda sağlıkta 117 şiddet olayı yaşandı
SIRADAKİ HABER