HaberlerGündemGurbetçi aracında 10 kilo 300 gram eroin çıktı

Gurbetçi aracında 10 kilo 300 gram eroin çıktı

İpsala Sınır Kapısı’nda gurbetçi aracında yapılan aramada yaklaşık 750 bin TL değerinde 10 kilo 300 gram eroin maddesi ele geçirildi.Türkiye’den çıkış yapmak üzere gümrük sahasına giren Türk uyruklu G.D.’nin kullandığı, Türk uyruklu M.D. ile Hollanda uyruklu O.D., P.D. ve A.D.’nin ise yolcu olarak bulunduğu araç durduruldu. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü görevlileri tarafından şüphe ve risk analizi kapsamında x-ray cihazına sevk edilen araçta detaylı arama yapıldı. Arama çalı

Gurbetçi aracında 10 kilo 300 gram eroin çıktı
İpsala Sınır Kapısı’nda gurbetçi aracında yapılan aramada yaklaşık 750 bin TL değerinde 10 kilo 300 gram eroin maddesi ele geçirildi.
Türkiye’den çıkış yapmak üzere gümrük sahasına giren Türk uyruklu G.D.’nin kullandığı, Türk uyruklu M.D. ile Hollanda uyruklu O.D., P.D. ve A.D.’nin ise yolcu olarak bulunduğu araç durduruldu. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü görevlileri tarafından şüphe ve risk analizi kapsamında x-ray cihazına sevk edilen araçta detaylı arama yapıldı. Arama çalışmalarında narkotik dedektör köpeği TİNA da katıldı. Dedektör köpeğin aşırı tepki verdiği otomobilin arka tamponu görevliler tarafından söküldü. Tamponun sökülmesiyle birlikte gizli bir bölme ortaya çıktı.
Gizli bölmede ise piyasa değeri yaklaşık 750 bin TL olan 10 kilo 300 gram eroin maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araç sürücüsü G.D. ile M.D. ve O.D. gözaltına alındı. Gümrükteki işlemleri tamamlanan şahıslar İpsala’da adliyeye sevk edildi.
Şahıslardan G.D. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER