HaberlerGündemGüney Koreli Devden İhlas Koleji"ne Ziyaret

Güney Koreli Devden İhlas Koleji"ne Ziyaret

Güney Kore’nin en büyük Telekom firması olan SK Telecom İhlas Koleji’ne üst düzey bir ziyaret gerçekleştirdi.

Güney Koreli Devden İhlas Koleji"ne Ziyaret
Güney Kore’nin en büyük Telekom firması olan SK Telecom İhlas Koleji’ne üst düzey bir ziyaret gerçekleştirdi.

İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü’nde gerçekleştirilen ziyarette firmanın üst düzey temsilcileri YooShin Park ile Kyle Rhee eğitim teknolojileri konusunda firmalarının geliştirmiş oldukları sistemleri İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç ve okul yetkililerine tanıttılar.

Ziyarette ilk olarak SK Telecom’un Amerika’nın önde gelen yayın kuruluşlarından olan HMH ile ortak hazırlamış oldukları T-Smart adı verilen özel bir elektronik platform tanıtıldı. HMH Yayıncılık tarafından çıkarılan HMH Journeys ve Readarların elektronik platforma aktarılması esasına dayanan T-Smart, İhlas Koleji yetkilileri tarafından incelendi.

Yine SK Telecom tarafından oluşturulan School Box isimli sınıf yönetim programının sunumu da gerçekleştirildi.

İhlas Koleji ile iş birliği yapmayı çok istediklerini belirten Güney Koreli yetkililer tablette eğitimi yakından ilgilendiren MDM (Mobil Cihaz Yönetimi) çözümleri hakkında da düşüncelerini paylaştılar.

Yapılan sunumları dikkatle izleyen ve notlar alan Hami Koç, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada kendileri açısından oldukça verimli bir ziyaret olduğunu belirtti. Yabancı kuruluşlarla dönem dönem bir araya geldiklerini söyleyen Koç, İhlas Koleji’ne gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını ifade etti.

Tablette eğitim ve 3 boyutlu eğitim gibi eğitim teknolojileri alanındaki ileri uygulamaları okullarına başarıyla adapte ettiklerini vurgulayan Koç, yapılan yatırımların eğitim teknolojileri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinin dikkatini çektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Ezan bir milletin özgürlük nişanesidirEzan bir milletin özgürlük nişanesidir​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldı
SIRADAKİ HABER