HaberlerGündemGümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

Gümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

​Gümrük Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan ikincil düzenlemelerle getirilen hükümlere aykırı hareket edenlere uygulanacak usulsüzlük cezası Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

Ticaret Bakanlığının Gümrük Genel Tebliği 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek. Tebliğe göre, usulsüzlük cezası 173 TL olarak uygulanacak.

Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararın 122 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti ihracat için 16,03 TL, diğer işlemler için 37,44 TL olacak.

Ayrıca Türkiye plakalı kamyonlar için fazla çalışma ücreti kamyon başına ihracat için 37,44 TL, diğer işlemler için 58,84 TL olarak uygulanacak.

Öte yandan gümrük yönetmeliğinde yer alan tutarlar yeniden belirlendi. Gümrük vergilerinin 545 bin TL'ye kadar olan geri verme veya kaldırma işlemlerini yapmaya ilgili gümrük müdürlükleri, 5 milyon 455 bin TL'ye kadar olanlarında gümrük ve muhafaza başmüdürlükleri yetkili olacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER