HaberlerGündemGümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

Gümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

​Gümrük Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan ikincil düzenlemelerle getirilen hükümlere aykırı hareket edenlere uygulanacak usulsüzlük cezası Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gümrük Kanunu kapsamında verilen cezalar yeniden düzenlendi

Ticaret Bakanlığının Gümrük Genel Tebliği 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek. Tebliğe göre, usulsüzlük cezası 173 TL olarak uygulanacak.

Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararın 122 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti ihracat için 16,03 TL, diğer işlemler için 37,44 TL olacak.

Ayrıca Türkiye plakalı kamyonlar için fazla çalışma ücreti kamyon başına ihracat için 37,44 TL, diğer işlemler için 58,84 TL olarak uygulanacak.

Öte yandan gümrük yönetmeliğinde yer alan tutarlar yeniden belirlendi. Gümrük vergilerinin 545 bin TL'ye kadar olan geri verme veya kaldırma işlemlerini yapmaya ilgili gümrük müdürlükleri, 5 milyon 455 bin TL'ye kadar olanlarında gümrük ve muhafaza başmüdürlükleri yetkili olacak.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklamasıBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklaması
SIRADAKİ HABER