HaberlerGündemGülüç'te mevlit programı düzenlendi

Gülüç'te mevlit programı düzenlendi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde belediye tarafından mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Gülüç'te mevlit programı düzenlendi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde belediye tarafından mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Öğle namazı sonrasında şehir mezarlığında gerçekleştirilen Mevlid-i Şerif programına katılım yoğun oldu. Şehir mezarlığının temizliğini yaptıran Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, insanların daha temiz bir ortamda abdest almalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Örf ve adetleri yaşatmak için çalıştıklarını ifade eden Demirtaş, "Allah tuttuğunuz oruçlarınızı, kıldığınız namazlarınızı kabul eylesin. Fakir insanlarımız için fitre ve zekât yardımlarınızı Allah kabul etsin. Gazze’de hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Orada yaşanan acılar burada bizleri de üzüyor. Allah oradaki Müslüman kardeşlerimize de yardım eylesin. Ramazan Bayramı dargınların ve küskünlerin barıştığı bir bayramdır. Eğer aranızda var ise küçük büyükten özür dileyip, büyükte küçüğüne şefkat gösterip barışsın. Sonuçta hepimizin bir gün dönüp dolaşıp geleceği yer burası, mezarlıklar. O nedenle kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım. Ben şimdiden herkesin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyorum." dedi.

Programa katılan vatandaşlara şeker, lokum ve gülsuyu ikram edildi. Vatandaşlar okunan Kur’an-ı Kerim, yapılan dua ve konuşmaların ardından yakınlarının mezarlarını ziyaret etti.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul Valiliğinden 150 bin gıda kolisi yardımıİstanbul Valiliğinden 150 bin gıda kolisi yardımıKar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldıKar temizlerken çatıda mahsur kalan kişi düşmekten kurtarıldı​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacak​İBB Metrobüs seferlerinde ve otobüs tabelalarında güncelleme yapacakBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduBATÜ öğrencisi Polonya’da şampiyon olduSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldıSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldı
SIRADAKİ HABER