HaberlerGündemGül ve Berdimuhamedov telefonla görüştü

Gül ve Berdimuhamedov telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'u telefon ile arayarak, doğum günü dolayısıyla tebrik etti. Telefon görüşmesinde, Gül ile Berdimuhamedov iki ülke arasındaki ilişkileri de değerlendirdi. Liderler sistematik olarak gerçekleştirilen karşılıklı görüşmeler sayesinde ülkeler arasındaki münasebetlerin daha da geliştiğini söylediler.

Gül ve Berdimuhamedov telefonla görüştü
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'u telefon ile arayarak, doğum günü dolayısıyla tebrik etti.
Telefon görüşmesinde, Gül ile Berdimuhamedov iki ülke arasındaki ilişkileri de değerlendirdi. Liderler sistematik olarak gerçekleştirilen karşılıklı görüşmeler sayesinde ülkeler arasındaki münasebetlerin daha da geliştiğini söylediler.

İki ülke liderinin telefon görüşmesine, Türkmenistan'da çalışma ziyaretinde bulunan Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov da katıldı.
29 Haziran 1957 yılında doğan Berdimuhamedov, dün 57. doğum gününü kutladı. 2007 yılında cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Berdimuhamedov, 2012 yılında ikinci kez bu göreve seçilmişti.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER