HaberlerGündemGölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gölette balık tutmak için bindikleri teknenin devrilmesi sonucu kaybolan 2 genci, arama çalışmaları 3'üncü gününde de devam ediyor.

Gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Karacadağ Soydan kırsal mahallesinde, balık tutmak amacıyla açıldıkları teknenin alabora olup devrilmesinin ardından göletin karanlık sulardan kaybolan 2 genci, arama çalışmaları 3'üncü gününde gelen takviye ekipler eşliğinde sürüyor.

Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinden gelen su altı arama kurtarma ekipleri, dün akşam olumsuz hava şartlarından dolayı ara verilen arama kurtarma çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başladı.

Olay, Karacadağ bölgesinde bulunan Soydan kırsal mahallesinde meydana gelmişti.

Edinilen bilgilere göre,  arkadaşları ile piknik yaptıktan sonra gölette balık tutmak isteyen gençlerin bindikleri tekne fırtınadan dolayı alabora olarak devrilmişti.

Teknenin devrilmesi sonucu Jiyan Kengiş (19) ve Ahmet Mindeş (22) gölette bir anda kaybolurken, Mahmut Kengiş (25) ise kendi imkânları ile yüzerek göletten çıkmayı başarmıştı.

Olayın ardından Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı arama kurtarma polisleri ve AFAD ekipleri, gölet içinde arama çalışması başlatmıştı.

Dün akşam olumsuz hava koşullarından dolayı ara verilen arama çalışmaları bu sabah saatlerinde çevre illerden gelen takviye ekipler desteğiyle yeniden başladı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER