HaberlerGündemGölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gölette balık tutmak için bindikleri teknenin devrilmesi sonucu kaybolan 2 genci, arama çalışmaları 3'üncü gününde de devam ediyor.

Gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları 3'üncü gününde sürüyor

Karacadağ Soydan kırsal mahallesinde, balık tutmak amacıyla açıldıkları teknenin alabora olup devrilmesinin ardından göletin karanlık sulardan kaybolan 2 genci, arama çalışmaları 3'üncü gününde gelen takviye ekipler eşliğinde sürüyor.

Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinden gelen su altı arama kurtarma ekipleri, dün akşam olumsuz hava şartlarından dolayı ara verilen arama kurtarma çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başladı.

Olay, Karacadağ bölgesinde bulunan Soydan kırsal mahallesinde meydana gelmişti.

Edinilen bilgilere göre,  arkadaşları ile piknik yaptıktan sonra gölette balık tutmak isteyen gençlerin bindikleri tekne fırtınadan dolayı alabora olarak devrilmişti.

Teknenin devrilmesi sonucu Jiyan Kengiş (19) ve Ahmet Mindeş (22) gölette bir anda kaybolurken, Mahmut Kengiş (25) ise kendi imkânları ile yüzerek göletten çıkmayı başarmıştı.

Olayın ardından Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı arama kurtarma polisleri ve AFAD ekipleri, gölet içinde arama çalışması başlatmıştı.

Dün akşam olumsuz hava koşullarından dolayı ara verilen arama çalışmaları bu sabah saatlerinde çevre illerden gelen takviye ekipler desteğiyle yeniden başladı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER